Domowe sposoby na trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty
5 (100%) 2 głosów

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba skóry, która dotyka wiele ludzi. Najczęściej jednak są to osoby dorosłe. Zastanówmy się jak poradzić sobie z tą przypadłością tanim kosztem, bez stosowania inwazyjnych farmaceutyków. Należy pamiętać o tym, że ich stosowanie nigdy nie pozostanie objęte dla naszego organizmu. Chociażby z tego względu ważne jest podjęcie próby walki z trądzikiem bez użycia leków.

Szkodliwe działanie wysokiej temperatury i działania UV

Najłatwiejszym sposobem na złagodzenie występowania trądziku jest wyeliminowanie czynników, które go powodują. Najeży ograniczyć eksponowanie skóry na działanie promieniowania UV oraz wysokiej temperatury. Dlatego odradza się korzystanie z sauny, jak również rozkoszowanie się gorącą kąpielą. Dla skóry szkodliwe jest zarówno promieniowanie naturalne jak i sztuczne. Niestety kontakt skóry z wysoką temperaturą i promieniowaniem najczęściej kończy się nasiloną wysypką i zaczerwienieniami.

Odpowiednia dieta

Innym czynnikiem zwiększającym ryzyko występowania choroby jest zła dieta. Spożywanie alkoholu (już nawet w małych ilościach), używanie ostrych przypraw, tłuszczów i cukrów może negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Przy tego typu przypadłości zaleca się regularnie nawadnianie organizmu. Ponadto w naszej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy A, C, E.  Znajdziemy je w warzywach, owocach- jednak odradzane jest spożywanie cytrusów, olejach roślinnych, nasionach, orzechach. Zmiana diety na bogatą w przeciwutleniacze, regulującą układ trawienny i hormonalny pomoże w utrzymaniu zdrowej skóry.

Wszechobecny stres…

Oprócz tego trądzik to często reakcja skórna organizmu na nadmierny i długotrwały stres. Gdy towarzyszy nam stres dochodzi do rozszerzania naczyń krwionośnych przez co na naszej skórze pojawia się drażniący rumień, któremu często towarzyszy drażniąca wysypka. Stres powoduje również nasilenie produkcji łoju, a ponadto wpływa a wydzielanie neuromediatorów pozapalnych. Dlatego chcąc się pozbyć  problemu należy pozbyć się stresu. Jednak to nie takie proste.

Przecież masz to w kuchni!

     Herbata – Rewelacyjnym sposobem na walkę z tą przypadłością są produkty, które często możemy znaleźć w naszej kuchni. Na przykład herbata… Wystarczy przygotować napar z herbaty, po wystygnięciu zamoczyć w nim wacik i delikatnie nałożyć na suchą skórę. Herbata posiada właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne. Dzięki nim jesteśmy w stanie zmniejszyć stany zapalne. Oprócz tego chroni przed oparzeniami słonecznymi i chroni skórę przed  nadmierną produkcją łoju.

  Płatki owsiane – Przygotowanie maseczki z płatków owsianych jest dziecinnie proste. Wystarczy zmielić garść płatków owsianych, a następnie zalać je letnią wodą. Gotową maseczkę wystarczy delikatnie nałożyć na oczyszczoną twarz i pozostawić na około 10 minut. Następnie należy zmyć maseczkę z twarzy letnią wodą. Płatki owsiane, podobnie jak herbata mają właściwości antyoksydacyjne i łagodzą skórę.

Kopytnik – powszechna roślina, która może mieć zastosowanie lecznicze. Wystarczy zaparzyć kopytnik i pozostawić na około godzinę do wystygnięcia. Następnie przy użyciu wacika kosmetycznego nałożyć go na twarz i pozostawić do wchłonięcia.

Szkodliwość kosmetyków

Należy również pamiętać o szkodliwości kosmetyków, których na co dzień używamy. Często są to są to kremy złuszczające naskórek lub produkty zawierające kwasy bądź tłuszcze. Dlatego zaleca się stosowanie naturalnych produktów hipoalergicznych, które oprócz tego, że łagodzą skórę to również ją odżywiają.

Źródło: http://zdrowezatoki.net.pl/domowy-sposob-tradzik-rozowaty/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =